Blog

Ataşehir Eşya Depolama

ataşehir


Taşınma işlemleri ve süreci birçok insanın korkulu rüyası haline gelmiştir. Bu durumun en temel sebebi ise güven vermeyen nakliyat firmalarıdır. Nakliyat firmalarının birçoğu ya paketleme işlemi esnasında ya da eşyaların depolanması sürecindeki aşamada müşteriyi yorabilmektedir. Bu tarz durumlar da insanların, taşımacılık sektörüne ön yargı beslemesine neden olmakta. İşte tüm ön yargılarınızı yıkacak, sizin güveninizi kazanacak bir firmayla çalışarak taşınma stresini en aza indirebilirsiniz. Bunun için ataşehir eşya depolama firmalarına ulaşabilirsiniz.
Eşya depolama, taşınma sürecindeki müşterilerin eşyalarının nakledileceği süreye kadar bekletilmesi durumudur. Bu süreç kimi zaman bir günü kapsar iken kimi zaman bir ayı kimi zaman ise yılları bulabilmektedir. Bu kadar uzun bir süreçten bahsederken de güven duygusu hissetmeyeceğiniz bir firma ile uzun solukla çalışamayacağınız kesindir.
Eşya Deposu Ne Kadar Ücrete Kiralanır?
Eşya depolarının ücretleri birçok faktöre göre değişiklik gösteren ücretlerdir. Bu faktörler kimi zaman nakliyat firması kaynaklı olurken kimi zaman da müşterinin eşyasına göre olabilmektedir. Nakliyat firmasına bağlı olarak; depolamaya ek olarak paketleme işleminin yapılıp / yapılmayacağı, deponun konumu, deponun büyüklüğü olmak üzere fiyatlandırma yapılabilmektedir. Müşteri eşyasına bağlı olarak ise de, eşyaların depoda kaplayacağı alan ve eşyaların depoda kalacağı süredir. Tüm bu faktörler hesaplanarak bir ücret sunulacaktır. Depo fiyatlarının sabit olmamasını etkileyen konum faktörü, birçok firmaya göre değişiklik gösterebilir. Örneğin ataşehir eşya depolama fiyatları ile Üsküdar eşya depolama fiyatı aynı olmayabilir.
Eşya Deposu Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Taşınma sürecinde bir depoya ihtiyaç duyduğunuzda ilk yapmanız gereken çevrenizdeki firmalarla görüşüp depo bulmak olacaktır. Depoyu bulduktan sonra firma ile görüşüp eşyalarınıza göre ve eşyaların depoda bekleyeceği süreye göre bir ücrette ortak karar vermeniz gerekir. Ücrette anlaşırken eşyalarınızın güvenliği için sigorta ya da anlaşma yapılıp / yapılmayacağı sorulması gerekir. Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus ise deponun güvenliğinin nasıl sağlandığıdır. Güvenlik konusunda emin olmadan herhangi bir firma ile anlaşma yapmamanız daha sağlıklı olacaktır.
Kiralık Eşya Deposu Nasıl Bulunur?
Kiralık eşya deposu bulmak için nakliyat şirketleri ile görüşebilirsiniz veyahut internetten yardım alabilirsiniz. İnternette arama çubuğuna ataşehir eşya depolama yazdığınızda karşınıza birçok nakliyat firmasının internet sitesi çıkacaktır. Bu sitelerden güvenebileceğiniz bir firmayla anlaşıp kiralayabilirsiniz.
SIKÇA SORULAN SORULAR
İnternet Üzerinden Kiralama İşlemi Yapılabilir Mi?
Eşya deposu kiralama işlemini direkt olarak nakliyat firmasını ziyaret ederek değil de internet sitesinin aracılığı üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.
Depoların Sigortası Bulunuyor Mu?
Sigorta durumu eşya deposunu kiralayacağınız firmalara göre değişkenlik gösterebileceği için firma ile görüşmeniz gerekir.
Depo Personelleri Eşya Yerleştirme Konusunda Uzman Mı?
Eşya depo personellerinin tamamı, eşyaları istifleme ve eşyaları konumlandırma konusunda iyi eğitimlidir.
Eşyalarımdan Biri Lazım Olursa Ne Yapmalıyım?
Depoda yer alan eşyalarınızdan herhangi birine ihtiyaç duyduğunuz takdirde depoyu ziyaret edebilirsiniz veya anlaşmanızda getir – götür maddesi var ise firma da gerekli eşyayı size getirebilir.
Ödeme Kredi Kartı İle Yapılabilir Mi?
Kiralanan depoların ödemesini dilerseniz peşin, dilerseniz de kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.

Listeye geri dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir