Blog

Beykoz Eşya Depolama

beykoz

Beykoz Eşya Depolama
Dünya genelinde gittikçe popülerleşen durumlardan bir tanesi de küçük daireler ve küçük ofislerdir. Bunların popülerleşmesindeki en büyük etken ise kira fiyatlarıdır. Hem yerden tasarruf edilmesini sağlayan hem de cep dostu olan bu küçük yaşam alanlarının yalnızca tek sorunu fazla eşyaların olması halinde kalabalıklık hissi oluşturmasıdır. Bu hisse kapılmak istemeyenler için ise çözüm oldukça basit! Çözüm tabii ki de ihtiyacınıza göre olan bir eşya deposu kiralamak olacaktır. Bu eşya deposu ile yaşam alanınızı ferahlatabilirsiniz ve yaşam alanınıza daha uygun kiralar ödeyerek cebinize kazanç olarak etki bırakabilirsiniz. Eşya depolama işlemi ise artık bu kadar popülerleştikten sonra bazı olumsuzluk emsali firmaların da meydana çıkmasına neden oldu. Bu firmalar nedeniyle mağduriyet de yaşayabilirsiniz fakat Pelikan nakliyat firması olarak Beykoz eşya depolama alanları dahil olmak üzere İstanbul’un pek çok yerinde depo kiralama hizmeti vererek sizlerin mağduriyet yaşamasına engel oluyoruz. Ayrıca mağduriyet yaşamamak adına depo kiralarken dikkat etmeniz gereken başka noktalar da bulunur.
Eşya Deposu Kiralarken Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?
Eşya deposu kiralarken dikkat etmeniz gereken ilk nokta kiraladığınız alan gerçekten de depo değerinde mi, yoksa bir dükkan mı? Eğer bir dükkan kapatılmış ve size depo adı altında kiralanıyor ise buna mutlaka karşı çıkmalısınız çünkü depo koşullarını sağlamayan hiçbir ortam eşyalarınızın korunmasını da sağlayamayacaktır.
İkinci olarak dikkat etmeniz gereken husus ise firmanın güvenirliği ve geçmişidir. Firma geçmişine bakarak daha önceki müşterileri ile olan iletişimine veyahut olası zarar görülen durumlardaki tutumuna bakılması gerekir.
Eşya deponuzu kiralamadan önce bir de depo konumuna dikkat etmelisiniz. Deponun konumu sizin ziyaret edebileceğiniz, eşyalara ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla gidebileceğiniz bir alanda olmalıdır. Bunun için de İstanbul içerisinde Beykoz eşya depolama alanlarını tercih etmek size avantaj sağlayacaktır.
İyi Bir Sözleşme İmzalayın!
Eşya deposu kiralama konusunda hukuki açıdan en çok önem verilen konu sözleşmedir. Sözleşmeler firma ile müşterisi arasında beklentilerinin yazılı olduğu belgelerdir. Bu belgeler sayesinde firma ile bir anlaşmazlığa düştüğünüzde yasal haklarınızı arayabilirsiniz. Sadece anlaşmazlık durumlarında değil, eşyalarınızın zarar görmesi durumunda da sözleşmenize başvurabilirsiniz.
Eşya Listesini Hazırlayın!
Eşya deposu kiralarken firmanızla aranızdaki güven duygusunu pekiştirmek için eşya listesi hazırlamayı ihmal etmemelisiniz. Eşya listesi, firmaya emanet ettiğiniz eşyaların isimlerinin madde madde yer aldığı bir listedir. Bu listeye göre deponun kiralanma süresi bittikten sonra eşyalarınızı kontrol etmeniz çok daha kolay olacaktır. Eşya listesi hazırlamayan firmalar için siz bir liste oluşturup firmaya kontrol etmesi için gönderip aranızda imza atarak da bu listeyi teyit ettirebilirsiniz.

Eşya deposu kiralarken gerekli olan belgeler nelerdir?
Kimlik belgeniz ile kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eşya deposunun fiyatlarında etkili olan durumlar nelerdir?
Konum, eşyaların fazlalığı ve kira süresi fiyatta etkilidir.
Depoda zarar gören eşyalar için neler yapılabilir?
Sigorta veya sözleşmeye bağlı olarak yasal işlemler başlatılabilir ve maddi zararın karşılanması sağlanabilir.
Eşya deposunun güvenliği nasıl sağlanır?
Eşya depolarının güvenliği kamera sistemi ve personellerle sağlanmaktadır.
Eşya deposunda belgeler de depolanabilir mi?
Eşya deposunda sadece eşyalar değil belgeler de depolanabilir.

Listeye geri dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir