Blog

Esenyurt Eşya Depolama

Esenyurt

Esenyurt Eşya Depolama
Eşya depolama alanlarına hiç aklınıza gelmediği bir anda ihtiyaç duyabilirsiniz. Burada önemli olan konu ise firmanın güvenilir olması. Firmanın güvenilir bir şekilde eşyalarınızı evinizde paketleyip alarak sizden aldığı hali gibi bir zarar gelmeden muhafaza etmesi önemlidir. Bunun için Esenyurt Eşya Depolamaya Pelikan Nakliyat Firmasının güvencesi ile güvenebilirsiniz. Bu yazımızda Eşya depolama alanları kiralamadan önce dikkat etmemiz geren konulara yer vereceğiz.
Eşya Depolama Alanı Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Eşya depolama alanı kiralarken dikkat edilecek noktaların başında firmanın güvenli olması her iki taraf için de önemlidir. Firma bu güveni öncelikle eşya alacağı müşterinin eşyalarını sağlam, özenli, kırılacak ve çizilecek eşyalara dikkat ederek paketlerse müşterinin güvenini kazanmış olur. Firma eşyalarınızı deposunda bulunduracağı süre zarfında eşyalarınıza zarar gelmemesi çok önemlidir. Bunun için firma ile sigorta yapmakta fayda vardır. Sigorta eşyalarınıza gelebilecek herhangi bir zararı karşılayabilmelidir. Bu müşterinin güvenini kazanmak için önemlidir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise eşyalarınızın listesi bunun için eşyaları firmaya vermeden önce eşyalarınızın detaylı bir şekilde listesini çıkarmaktır. Eşya listesi oluşturmadan eşyalarınızı kiralamaya vermeyiniz. Eşya listesine depoda bekleyecek olan eşyalarınızın hepsini detaylı bir şekilde yazmanız gerekir. Bu yazını altına firmanın imza atmasını talep edin. Bu sayede depoda kaybolacak herhangi bir eşyanızın zararını firma karşılayacaktır.
Eşya Depoları İnternetten Kiralanabilir mi?
Günümüz internet çağı olduğu için artık işlerimizi internetten çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Bu yüzden firma ile yüz yüze görüşmeye gerek yoktur. Bu tamamen müşterinin kendi tercihidir. İnternet tarayıcınızı kullanarak kiralama işlemini gerçekleştirmek için tarayıcınıza depo aradığınız konumu yazarak depo kirala diyerek aratabilirsiniz. Örneğin Esenyurt Eşya Depolama diye arattığınızda karşınıza birçok site çıkacaktır. Bu sitelerden birine tıklarsanız istediğiniz konumdaki depoları kiralayabilirsiniz.
Eşya Depolarının Ücretleri Ne Kadardır?
Eşya deposu kiralarken ücretleri deponun konumundan ve birçok özelliğinden dolayı değişmektedir. Bu özellikler arasında en başta gelen özellik deponun konumu, genişliği, darlığı, havalandırma sisteminin olup olmaması gibi faktörler ücreti değiştirir. Bunun haricinde eşyaların kapladığı alan da fiyatta değişiklik gösterebilir.
İyi Bir Depolama Sözleşmesi Hangi Koşulları Taşımalıdır?
İyi bir depolama şirketinin sözleşmesinde öncelikle firmanın irtibat numarası bulunmalıdır. Eşyaların teslim alınması ve depolanması protokolü, alınacak ekstra hizmet varsa bunun maliyetlerine yer verme, depo kiralama bedeli, sigorta koşulları ve kapsamı gibi özelliklere dikkat etmemiz gerekir. Özellikle eşyaların zarar görme konusunda sigorta yapılması gereklidir. Çünkü eşyalar depoya gittiği andan itibaren sorumluluk firmaya aittir. Bu yüzden eşyalara gelecek olan herhangi bir zararı da firmanın karşılaması lazım. Bunun için firma ile bu konuyu önceden konuşup eşyalarınızı garantiye almakta fayda vardır. Bu işlem için firmadan yazılı ve firma tarafınca imalı bir belge talep etmelisiniz


Sıkça Sorulan Sorular


1)Güvenlik önlemleri nelerdir?
Tüm depo binalarının eşyaların güvenliği açısından kamera sistemi ile gözetilmesi.


2)Uluslararası standartlara uygun mu?
Depolarımız uluslararası standartlara uygundur.


3)Havalandırma sistemi var mı?
Depo günün belirli saatlerinde belirli sürelerince havalandırılır.


5)Haşerelere karşı önlem var mı?
Ayın belirli günlerinde düzenli olarak ilaçlama yapılır.

Listeye geri dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir