Blog

Ümraniye Eşya Depolama

Ümraniye

Ümraniye Eşya Depolama
Eşya deposu aramak için birçok farklı nedeniniz olabilir. Genellikle ev taşımacılığında diğer ev henüz hazır değilse ve eşyalarınızın yıpranmasını istemiyorsanız tercih edeceğiniz ilk durum hemen bir depo bulmak olacaktır. Kimi zaman ise iş yeri taşımacılığında fazla eşyaların güvenle bekletilmesi için kullanılan bir yöntemdir. İş yeriniz için veyahut eviniz için bir eşya deposu arıyorsanız bilmeniz gerekenler bulunmakta! Ümraniye eşya depolama yazımızı okuyarak; eşya depolamasında dikkat etmeniz gereken hususları öğrenebilirsiniz ve sizin gibi eşya kiralamak isteyenlerin aklına takılan soruların cevabını öğrenebilirsiniz.
Eşya Depolarını Kategorize Edin!
Eşya deposu kiralamadan önce bilmeniz gereken ilk şey depoyu kategorize etmektir. Bu oldukça basit yöntem, sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Örneğin eşya deposuna koyacağınız eşyalar ev eşyaları ise evden eve nakliyat firmaları ile anlaşmanız doğru olacaktır. Ofis eşyaları için ise ofis nakliyatı ile ilgilenen firmalarla görüştüğünüzde daha çok aradığınız gibi depoların örnekleri ile karşılaşabilirsiniz.
Deponuzu Nerede İstediğinizi Bilin!
Deponun büyüklüğü, kirası, güvenilirliği kadar önemli olan diğer etken ise deponun yer aldığı konumdur. Size daha yakın bir konumda depo kiralamanızın daha avantajlı olacağı kesindir. Örneğin yeni tutacağınız ofisiniz veya eviniz Ümraniye’de yer alacak ise Ümraniye eşya depolama firmaları ile anlaştığınızda sizler için daha ekonomik olacaktır.
Eşya Deposu Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Taşınma stresine bir stres daha ekleyen önemli sorulardan bir tanesi de budur. Çünkü hiçbirimiz taşınma sırasında talihsizlikler yaşamak istemeyiz ve bu sürecin maddi, manevi kayıpları olmadan sonlanmasını isteriz. İşte bu güzel son için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Bunlardan ilk güvenilir firma noktasıdır. Eşyalarınızı günlerce belki de yıllarda emanet edeceğiniz firmanın güvenilir olması ve size güvenlik önemlerini aşama aşama anlatması gerekir. Her deponun güvenliği ile ilgili personeli ve kameralarının olması önemlidir. Ayrıca güvenlik konusundaki herhangi bir firma açığında size zararınızı karşılama sözü vermeleri gerekmektedir.
Güvenlik konusunda sizden tam not alan firmada ikinci nokta olarak depo koşullarına bakmalısınız. Deponun sıcaklık, soğukluk, ışık, nem dengesinin iyi olduğundan emin olarak eşyalarınızı orada bırakmalısınız.
Depo kiralarken iyi bir sözleşme ve anlaşma yapmalısınız ve bu anlaşma içerisinde depoya karşılık verilen ücretin döviz cinsine kadar yazılması gerekir. Sözleşme içerisinde sigorta şartları, zarara uğradığınızdaki işlemler, sözleşme fesih işlemleri gibi önemli maddeler yer almalıdır. Eğer Ümraniye eşya depolama işlemi için bir depo arayışındaysanız bu maddelere dikkat etmelisiniz.


SIKÇA SORULAN SORULAR
Eşya Depolarının Fiyatını Etkileyen Faktörler Nelerdir?
Eşya depolarının fiyatları; saklama koşulları, paketleme çeşidi ve kimin yapacağı, eşyaların bekleme süresine göre ücretlendirilir.


Depoların Güvenliği Nasıl Sağlanıyor?
Depoların güvenliği, depo sorumlusu olan personeller ve kameralar ile sağlanmaktadır.


Depo Ev Eşyaları İçin Doğru Tasarlanmış Mıdır?
Depolar gerçek birer depo olup herhangi bir dükkan kiralanarak depo olarak kullanılmamaktadır.


Deponun Ortam Kontrolü Yapılıyor Mu?
Eşyalarınızın saklama koşullarına uygun ortam sağlanıp bu ortam koşulları kontrol edilmektedir.


Depo İnternetten Kiralanabilir Mi?
Depo kiralamak için mutlaka nakliye firmasıyla yüz yüze görüşmeye gerek bulunmaz. Dilerseniz internet üzerinden de kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir